PAST DEAN

PAST DEAN


Sr. No. Name of the Dean TENURE
From To
1. Dr. Sayyad Faqruddin 04-02-1988 30-10-1990
2. Dr. V.L. Yemul 01-11-1992 14-11-1990
3. Dr. R.D. Muzumdar 15-11-1990 31-05-1991
4. Dr. V.L. Yemul 01-06-1991 31-12-1992
5. Dr. V.L. Deshpande 01-01-1993 05-05-1994
6. Dr. Chandrakant Shirole 06-05-1994 05-10-1995
7. Dr. S.G. Malawatkar 06-10-1995 09-01-1997
8. Dr. S.B. Rathod 10-01-1997 19-11-2000
9. Dr. HireshNagrale 20-11-2000 07-04-2003
10. Dr. S.K. Kawthekar 08-04-2003 04-07-2003
11. Dr. A.S. Labhshetwar 05-07-2003 31-08-2004
12. Dr. N.S. Dhaniwala 01-09-2004 04-03-2005
13. Dr. D.S. Kulkarni 05-03-2005 21-12-2007
14. Dr. P.T. Wakode 22-12-2007 24-06-2008
15. Dr. N.N. Ambhore 25-06-2008 17-08-2008
16. Dr. P.T. Wakode 18-08-2008 11-09-2008
17. Dr. A.B. Solapure 12-09-2008 15-12-2008
18. Dr. P.T. Wakode 16-12-2008 24-03-2009
19. Dr. K.S. Bhople 25-03-2009 01-05-2011
20. Dr. Dashrath Kothule 03-05-2011 22-10-2013
21. Dr. Dilip G. Mhaisekar 23-10-2013 10-02-2016
22. Dr. P.T. Jamdade 11-02-2016 04-07-2016
23. Dr.Smt.Kananbala A. Yelikar 05-07-2016 08-06-2017
24. Dr.Chandrakant B.Mhaske 09-06-2017 Till date